Мільйонні збитки за забруднення землі


На адресу Державної екологічної інспекції Поліського округу звернувся громадянин, який повідомив про можливі порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, на території Житомирського району.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу відповідно до звернення проведено обстеження частини земельної ділянки, яка розташована на території м. Житомира та Житомирського району та

встановлено, що на вказаних землях облаштовано споруди для збирання рідини невідомого походження.

Працівниками Відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрано проби ґрунтів.

За результатами проведених лабораторних вимірювань ґрунтів, встановлено перевищення вмісту амонію (обмінного), заліза, міді, марганцю, свинцю, цинку, фосфору в порівнянні з фоновим показником.

Згідно з проведеним розрахунком розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок забруднення земельних ресурсів становить 1 млн. 132 тис. 124 грн.

З метою недопущення більш тяжких наслідків, Інспекцією всі матеріали які складено під час розгляду звернення, направлено до Головного управління Національної поліції у Житомирській області для внесення відповідних відомостей до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 239 КК України з метою встановлення осіб, дією або бездіяльністю яких порушено вимоги природоохоронного законодавства в частині використання та охорони земель, а також стягнення завданих збитків.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці