Результати позапланової перевірки підприємства Коростишів МКП «Водоканал»

На підставі Доручення Прем’єр-міністра України Державною екологічною інспекцією Поліського округу проведена позапланова перевірка підприємства, яке входить до переліку ТОП – 500 забруднювачів водних об’єктів України, а саме Коростишівський МКП «Водоканал», що на Житомирщині.


Під час перевірки встановлено, що протягом 2020 року підприємством здійснювався скид зворотних вод у водний об’єкт (р. Тетерів) з показниками, що перевищували затверджені нормативи ГДС. Також, згідно статистичної звітності 2ТП водгосп (річна) за 2020 р., Коростишівським МКП «Водоканал» у р. Тетерів було відведено 287000 метрів кубічних недостатньо очищених стічних вод.


За виявлені порушення відповідальних осіб підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу та нараховано і пред’явлено для добровільного відшкодування претензію в сумі 366 тис. 116 грн.

Своїми діями, комунальне підприємство порушило вимоги статей 44, 49, 70 Водного Кодексу України, а тому відповідно статті 111 Водного Кодексу України, зобов’язане в місячний термін відшкодувати збитки, заподіяні державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.

В разі відмови від добровільної сплати, Державною екологічною інспекцією Поліського округу буде здійснено заходи щодо пред’явлення позову до Господарського суду Житомирської області.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці