Черняхівській селищній раді надано Вимогу на усунення виявлених під час перевірки порушень

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Черняхівською селищною радою.


В ході перевірки  виявлено, що органами місцевого самоврядування не виконуються повноваження визначені Законами України у сфері використання та охорони земель, раціонального використання та охорони поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, охорони зелених насаджень, поводження з відходами.


Під час обстеження території Черняхівської селищної ради на Старостинських округах виявлено факти порушення правил щодо поводження з відходами, що призвело до засмічення 17 відкритих (без асфальто-бетонного чи іншого твердого покриття, що виключало б можливість фільтрації рідкої частини відходів у ґрунт та інфільтрацію ґрунтових вод) земельних ділянок.


З метою встановлення ймовірного забруднення земельних ресурсів працівниками Відділу Інструментально-лабораторного контролю відібрані проби грунту на засмічених ділянках  для лабораторних досліджень, а також проведено вимірювання площі ймовірно забруднених ділянок.  


За результатами лабораторних досліджень, в разі перевищення показників, будуть розраховані збитки завдані державі внаслідок забруднення земельних ресурсів ТПВ. Відповідно, з метою подальшого розрахунку збитків, Інспекцією направлено запити на органи Держгеокадастру для отримання нормативно-грошової оцінки забруднених земель.  


За виявлені порушення посадових осіб Черняхівської селищної ради притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляду штрафів за ст.ст.82, 82-6 КУпАП та надано Вимогу щодо усунення виявлених під час перевірки порушень.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці