Є перші результати перевірок підприємств ТОП-забруднювачів по дорученню Прем’єр-Міністра України


Державною екологічною інспекцією Поліського округу на виконання доручення Прем’єр – міністра України стосовно здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог водного законодавства підприємствами, які увійшли до переліку підприємств -забруднювачів водних об’єктів України проведено перевірку одного із забруднювачів, а саме Макарівська квартирно-експлуатаційна частина району, яка знаходиться в смт. Городок, що на Житомирщині.

Як результат, встановлено, що очисні споруди каналізації у військовому містечку в м. Радомишль та смт. Городок утримуються в неналежному стані та працюють не ефективно, не розроблені заходи щодо попередження забруднення підземних вод (локальні мережі спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом цих вод) в районі розташування мулових майданчиків.

Протягом 2019 року у річку Тетерів було відведено – 149,9 тис.м3 недостатньо очищених зворотних вод, за 2020 рік – 156,9 тис.м3 недостатньо очищених вод.

Державними інспекторами нараховано шкоду за забруднення водного об’єкту в сумі 53 тис. 836 грн. та надіслано Макарівській квартирно-експлуатаційної частині району претензію для добровільної сплати завданих збитків.

Перевірки Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району проводились і в попередні роки, так за скид недостатньо очищених зворотних вод за 2018 рік нараховувалась шкода в сумі 24 тис. 606 грн. яка була добровільно сплачена.

На даний час, Державна екологічна інспекція Поліського округу звернулась до Генерального штабу Збройний сил України з Вимогою щодо усунення порушень природоохоронного законодавства виявлених під час перевірки та забезпечення ефективної роботи очисних споруд.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці