Екоінспекція обстежила річку Уборть: факт загибелі риби в Звягельському районі підтвердився

1 квітня державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу спільно з працівниками Житомирського рибоохоронного патруля здійснено виїзд на звернення, що надійшло через вебресурс «ЕкоЗагроза», щодо масової загибелі риби та ймовірного скидання неочищених стічних вод до річки Уборть в смт. Ємільчине.

У ході комісійного обстеження берегової лінії та акваторії водойми факт загибелі водних біоресурсів підтверджено та зафіксовано відповідним актом. Водночас ознак скидання неочищених стічних вод не виявлено.

Під час обстеження виявлено 209 екземплярів загиблої риби, зокрема:

товстолоб строкатий - 70 екз.; 

короп (сазан) - 92 екз.; 

білий амур - 12 екз.; 

карась сріблястий - 35 екз. 

Фахівцями Відділу інструментально-лабораторного контролю відібрано проби води для лабораторних досліджень, після проведення яких буде прийнято рішення щодо розрахунку шкоди, нанесеної довкіллю в результаті загибелі водних біоресурсів. 

Під час обстеження також проведено заміри розчиненого кисню у воді, показник якого становив 5,81 мг/дм³, що відповідає нормативним значенням.

За результатами проведених заходів Екоінспекцією скеровано лист до Ємільченської селищної ради щодо вжиття відповідних заходів з метою ліквідації наслідків загибелі водних біоресурсів та очищення водойми.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці