Екоінспекція вкотре вимагає від Житомирської міськради належного виконання покладених на органи місцевого самоврядування повноважень щодо забезпечення управління побутовими відходами

Державна екологічна інспекція Поліського округу, беручи до уваги неодноразові звернення небайдужих громадян, систематично фіксує в центрі міста Житомир по вул. Леха Качинського неналежне утримання контейнерного майданчика для збирання побутових відходів, зокрема розміщення габаритних відходів біля нього, нагромадження відходів у зв’язку з несистематичним вивезенням відходів надавачем послуг тощо.

Інспекцією з метою недопущення накопичення відходів в місці їх збирання в контейнери для подальшого вивезення на полігон побутових відходів неодноразово скеровувались листи на адресу Житомирської міської ради з зауваженнями щодо неприйнятного стану контейнерного майданчику та території суміжної з ним, з наголошенням на необхідності вжиття вичерпних заходів в частині вирішення питання щодо забезпечення екологічно безпечного збирання побутових відходів та їх повного вивезення, а також вжиття заходів реагування щодо облаштування його додатковими контейнерами для збору великогабаритних відходів.

У відповідь Виконавчим комітетом Житомирської міської ради повідомлялось про щоденний вивіз ТОВ «ГРІН БІН Україна» за даною адресою. Однак, Інспекцією  й надалі фіксуються факти щодо неналежного  утримання контейнерного майданчика для збирання побутових відходів, що свідчить про неналежне виконання надавачем комунальних послуг своїх договірних зобов’язань.

Зауважуємо, що суб’єкти господарювання, які здійснюють збирання та перевезення побутових відходів, визначаються органами місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому, суб’єкт господарювання, який визначається на конкурсних засадах, повинен відповідати основним вимогам (у разі необхідності одна або декілька додаткових) до учасників конкурсу з урахуванням кваліфікаційних вимог, визначених у критеріях відповідності конкурсних пропозицій кваліфікаційним вимогам.

Однак, для організатора конкурсу (виконавчого органу міської ради), з огляду на описану ситуацію, критерій - підтримання належного санітарного стану контейнерів для збирання побутових відходів та дотримання графіку надання відповідних послуг, вочевидь, не є вагомим.

Підсумовуючи вищеописане, Інспекція зауважує на необхідності належного виконання покладених повноважень на органи місцевого самоврядування  в частині забезпечення управління побутовими відходами на підпорядкованій території.

 02.11.2023 Інспекцією на адресу Житомирської міської ради скеровано черговий лист з вимогою впорядкування зазначеної території.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці