Інспекція попереджає підприємців про відповідальність за знищення газонів

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу під час проведення рейдових заходів з охорони навколишнього природного середовища у Житомирі, в районі Гідропарку виявлено факт порушення вимог природоохоронного законодавства при влаштуванні об’єктів підприємництва. Йдеться про розміщення торговельних точок (МАФів) на газонах, що призвело до знищення трав’яного покриву і завдало шкоди довкіллю, що є порушенням ст. 27 Закону України "Про рослинний світ ", а також Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, що затверджені Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105.До адміністративної відповідальності за ст. 153 КУпАП притягнуто 3-х підприємців, які окрім штрафу (170 грн) мають також компенсувати обраховану Інспекцією шкоду, нанесену довкіллю знищенням газону.

Розміщення МАФів на газонах – факт для Житомира непоодинокий.

Інспекцією і надалі проводитимуться рейдові заходи з метою виявлення таких порушень та буде вжито заходів з метою їх попередження, зокрема, через взаємодію з Житомирською міськрадою.

Довідково:

Згідно ст. 27 Закону України "Про рослинний світ ", підприємства, установи, організації та громадяни, діяльність яких пов'язана з розміщенням споруд та інших об'єктів, повинні передбачити і здійснювати заходи щодо збереження умов місцезростання об'єктів рослинного світу.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці