Матеріали щодо порубки дерев на Звягельщині (понад 427 тис. грн збитків) Інспекція направила на правоохоронні органи

На телефонну «гарячу лінію» Інспекції 11 березня 2024 року надійшло звернення щодо вирізування дерев, ймовірно, без дозвільних документів в напрямку від села Рихальське до села Стара Гута Звягельського району Житомирської області.

Спеціалісти Інспекції здійснили виїзд на місце. В ході обстеження на вказаній земельній ділянці виявлено факт порубки 523 дерев різних порід.

Інспекцією було направлено запит Головному управлінню Держгеокадастру в Житомирській області про надання інформації щодо можливого користувача зазначеної земельної ділянки, на що надійшла відповідь про те, що запитувана у звернені земельна ділянка є несформованою та знаходиться в межах населеного пункту с. Рихальське Звягельського району Житомирської області.

Окрім того, лист щодо інформації про можливого користувача/орендаря зазначеної земельної ділянки Інспекцією було направлено на адресу Чижівської сільської ради, відповіді на який Інспекція наразі не отримала.

У зв’язку з вище зазначеним, Інспекцією проведено обрахунок шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу порубкою дерев, здійсненою невідомими особами у межах населеного пункту с. Рихальське.

Її розмір становить 427 236,5 грн.    

Зважаючи на те, що Інспекція не є органом дізнання, матеріали за результатом проведеного обстеження скеровано на адресу Слідчого управління ГУНП в Житомирській області для вжиття заходів в межах повноважень щодо встановлення осіб, які здійснили порубку дерев та притягнення їх до відповідальності згідно законодавства.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці