На Житомирщині майже 36 мільйонів гривень додано до «скарбнички» яку мають сплатити окупанти за шкоду завдану атмосферному повітрю

Війна триває, ворожі літаки не перестають обстрілювати нашу рідну землю, завдаючи при цьому неймовірних збитків довкіллю.

В свою чергу державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу продовжують здійснювати обстеження територій, які зазнали пошкоджень внаслідок агресії російських військ.

Так, в результаті ракетного обстрілу здійсненого окупантами по лісам Житомирщини, постраждали державні підприємства: 

ДП «Коростенське ЛМГ», ДП «Народицьке СЛГ», ДП «Овруцьке СЛГ», ДП «Радомишльське ЛМГ», ДП «Коростишівське ЛГ». 

Під час горіння лісових масивів (у 15 випадках лісових пожеж) відбулось забруднення атмосферного повітря неорганізованими викидами забруднюючих речовин на загальній площі  лісових насаджень 21,55 га. Загальний розмір шкоди завданий атмосферному повітрю склав 35 мільйонів Flow 796 тисяч гривень.

Шкоду, заподіяну державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, розраховано відповідно до «Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди»  від 13.04.2022р № 175.    

Відповідні матеріали та розрахунки передані до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України та правоохоронних органів з метою долучення до кримінальних справ та в подальшому стягнення збитків нанесених довкіллю з російської федерації.

Ворог не уникне відповідальності! Заплатить за все.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці