Понад 63 млн грн – сума збитків довкіллю внаслідок ворожої атаки на промисловий об’єкт у Звягельській громаді

Фахівці Держекоінспекції Поліського округу провели розрахунок розміру шкоди, яка була нанесена довкіллю у результаті влучання ворожого БпЛА у промисловий об’єкт на території Звягельського району.

«Майже щодня рф наносить ракетні удари по критичній інфраструктурі та промислових об’єктах України. І з кожною новою російською атакою на наші міста і села збільшується і сума збитків, завданих екосистемі. Цього разу  ворог зруйнував промисловий обʼєкт на Звягельщині. Сума збитків, завданих довкіллю, склала понад 63 млн грн, - розповідає начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський. – Усього ж за більш як два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну розмір шкоди, завданої довкіллю Житомирщини, становить 17,8 млдр грн. Інспекцією фіксується кожна гривня завданих довкіллю збитків для майбутнього представництва у Міжнародних судах, для стягнення компенсацій і відновлення безпечного довкілля, для подальшого об’єднання світу навколо імплементації Формули миру Президента Володимира Зеленського, зокрема, пункту 8 «Екологічна безпека». Ворог має понести відповідальність за злочини, вчинені на українській землі, - і проти людей, і проти довкілля».

Нагадаємо, 8 квітня 2024 року росія атакувала БпЛА типу "Shahed" промисловий об’єкт в Звягельській громаді Житомирщини. На місці виникла пожежа. Фахівці Держекоінспекції Поліського округу цього ж дня виїжджали на місце події та почали фіксувати збитки, зокрема, через забруднення повітря та землі.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці