У Бердичеві Інспекцією зафіксовано факт забруднення річки Гнилоп’ять

У ході здійснення рейдових заходів, спрямованих на виявлення несанкціонованих скидів стічних (зворотних) вод у поверхневі водні обєкти на території м.Бердичів державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу 26 квітня 2024 року було виявлено, що по вул. Шкіряників проходить каналізаційний колектор, з оглядових колодязів якого відбувається витік рідини сірого кольору зі специфічним запахом, яка згодом потрапляє у струмок Грабарка (притока р. Гнилоп’ять).На час проведення вказаного заходу встановити власника чи балансоутримувача зазначеного колектора не представилось можливим.

З метою встановлення ймовірного факту забруднення водного об’єкта спеціалістом відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції було відібрано проби води у місці потрапляння стічних вод до струмка, у струмку нижче і вище місця потрапляння.

За результатами проведених Інспекцією досліджень відбірних зразків проб вод зафіксовано перевищення встановлених гранично допустимих концентрацій аміаку – у 21,5 рази, заліза –  у 9,2 рази, фосфати – 2,8 рази, ХСК – у 26,8 рази, БСК-5 – у 83,5 рази.Таким чином відбувається забруднення води у струмку, що приводить до погіршення якості води у річці.

З огляду на вище зазначене, керуючись ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Інспекція скерувала на адресу Бердичівської міської ради лист про надання інформації щодо власника чи балансоутримувача вищезазначеного каналізаційного колектора (мережі) по вул. Шкіряників у Бердичеві.

 

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці