Участь Євгенія Медведовського у виїзному засіданні парламентського Комітету з питань екологічної політики та природокористування

4 жовтня у м. Звягель під головуванням Голови  Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка відбулося виїзне засідання Комітету за участю Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, заступниці голови Комітету, головного координатора Оперативного штабу при Держекоінспекції України Олени Криворучкіної, представників Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної екологічної інспекції України, Держводагентства, Держпродспоживслужби, Держрибагентства, Державної служби геології та надр України, народних депутатів, представників Житомирської військової обласної адміністрації, а також представників освітянської й наукової галузей і громадськості, територіальних громад.Участь у засіданні, на порядок денний якого було винесено питання «Про стан річок України та шляхи його покращення», взяв начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.

У рамках засідання його учасники розглянули й обговорили питання загального стану забруднення річок України й причин їх забруднення.

Окрему увагу приділили питанню впливу на водні об’єкти нинішніх воєнних дій, у результаті яких до них потрапляє велика кількість забруднювальних речовин, відбувається пошкодження й руйнування очисних споруд, вилив стоків у водойми й пошкодження ґрунтового покриву, горіння лісів.

Серед питань, які обговорювали учасники заходу, - ситуація з додержанням вимог природоохоронного законодавства в басейні р.Рось, зокрема, й на території Житомирської області.

Особлива увага була приділена питанню екологічної ситуації в басейні річок Случ та Хомора, яке перебуває на контролі у Комітету та встановлення відповідних гідрорежимів для цих водних об’єктів.


За підсумками  засідання прийнято рішення щодо напрацювання рекомендацій Комітету стосовно необхідності вдосконалення й посилення контролю за станом водних об’єктів, зокрема, з боку органів місцевого самоврядування, включення заходів з екологічного оздоровлення річок (розчистка річки, створення прибережних захисних смуг, реконструкція очисних споруд тощо) до обласних програмам охорони навколишнього природного середовища. 

Серед пропозицій, котрі були озвучені, - внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення режимів роботи водних об’єктів, обліку водокористування, недотримання обмежень щодо ведення господарської діяльності в межах прибережних захисних смуг, водоохоронних зон та зон санітарної охорони.

Порушувалося питання відновлення планових перевірок об’єктів, які забезпечують життєдіяльність людей, зокрема підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.  

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці