УВАГА! з 1 квітня настає «сезон тиші» у лісах

            Державна екологічна інспекція Поліського округу  повідомляє,  що з 1 квітня по 15 червня 2021 року в лісах та парках, на об’єктах благоустрою у зв’язку з сезоном тиші заборонені будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та занепокоєння диких тварин та птахів, серед них:

-         стрільба;

-         проведення вибухових робіт;

-         феєрверків;

-         санітарних рубок лісу;

-         використання моторних маломірних суден;

-         проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

 

            Сезон тиші це природоохоронний захід, що передбачений Законом України «Про тваринний світ» (стаття 39), який має на меті охорону диких тварин і птахів у період масового розмноження. «Сезон тиші»  в Україні уперше став проводитися з 1 квітня 2016 року і діятиме щорічно у вище зазначений період.

                 

 Закликаємо усі лісомисливські господарства, користувачів мисливських господарств та громадян особливу увагу в цей період звернути на забезпечення тиші в відтворювальних ділянках, в об’єктах ПЗФ, які визначені для збереження тваринного світу з метою охорони проживання тварин і птахів під час їх розмноження і відтворення популяції, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження.

        

 Повідомляємо, що у разі виявлення випадків порушення «тиші» винних осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 87 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі:  на громадян – від 510 до 850 грн., посадових осіб — від 850 до 1190 грн.

А також закликаємо усіх громадян бути толерантними по відношенню до навколишнього середовища та з розумінням віднестись до даної справи.         В цей період Державною екологічною інспекцією Поліського округу буде активізована робота щодо попередження та виявлення випадків порушення сезону тиші.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці