Інспекція фіксує збільшення кількості випадків незаконної торгівлі хвойними деревами

В останні передноворічні дні на території Поліського округу активізувалася торгівля хвойними деревами, які для більшості українців залишаються головним атрибутом новорічного свята.

Пропозиція легально вирощених і заготовлених ялин та сосон велика, про що свідчать результати спільних рейдових заходів за участі державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу, державної лісової охорони та представників правоохоронних органів, представників ЗМІ.

Але, на жаль, не завжди реалізатори та покупці дотримуються  вимог природоохоронного законодавства, порушуючи вимоги інструкції з ведення електронного обліку деревини та Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

Так, 27.12.2023 в місті Рівне в районі продуктового ринку  по вул.  Пересопницькій встановлено факт продажу новорічних ялинок, серед яких одна була без відповідного маркування (прикріпленої самоклейної етикетки), що є порушенням вимог  природоохоронного законодавства.

28.12.2023 в місті Дубно Рівненської області поблизу вул. Данила Галицького, 3 інспекторами також зафіксовано факт продажу новорічних ялинок, серед яких три не мали відповідного маркування.

Цього ж дня інспектором з охорони природного середовища Поліського округу аналогічне правопорушення було задокументовано на 95 км траси Київ-Чоп (Житомирська область). Місцевий житель пропонував до реалізації ялинки без відповідного маркування.

На порушників у кожному із описаних випадків складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1  КУпАП.

Розгляд справи а, відповідно, і визначення розміру штрафу, проводитиметься судом.

Нагадуємо, що, згідно доручення Держекоінспекції України від 22.11.2023 №1742,  природоохоронна акція «Новорічна ялинка»  триватиме  до 15 січня  2024 року.

Про передбачену законом відповідальність у вигляді штрафів та відшкодування нанесених збитків читайте за посиланням.

Про те, як перевірити легальність запропонованого до реалізації хвойного дерева,  - за посиланням.

Екоінспекція закликає громадян відповідально ставитись до збереження лісових ресурсів та не ставати співучасником злочинів проти довкілля!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці